Ylivoimainen automalli Toyotalta!

Jaahas nyt vaikuttaa siltä että meidän perheessä on tällä hetkellä yli yhden prosentin osuus noista ylivoimaisista autoista… Prius PHEV:stä.

Kuitenkin sen verran vähän noita suomessa on (68 kappaletta) että ei niihin ihan joka kuukausi törmää. Niin niin ne mitä tuolla tulee vastaan on Vaan niitä tavallisia hybridejä…. On siinä se hyvä puoli että kun moiset kikottimet eivät lisäänny kovaa vauhtia niin noita latauspisteitä ei ole ängetty niin täyteen.

Opel Amperaakin on sentään myyty kymmeniä mutta sitten se vasta tiputus tuleekin kun on myyty jotain mallia vain joitain kappaleita. Nissan Leaf täyssähköautona sentään myös positiivisena yllätyksenä yli 40 autoa.

Eli haasteita riittää tuolla saralla varsin paljon, toisin sanoen enemmän voitettavaa kuin hävittävää!

Kategoria(t): Autot Avainsana(t): . Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s