KännykkäTV tulevaisuus

No nyt kun Barceloonan mobile tapahtuma on ollut ja melkein mennyt (vai milloin lie loppuu) niin ei voi muuta kuin ihmetellä tuota kännykkäTV vouhotusta.
 
Itviikossa oli juttu jossa on todettu "moni mobiili-tv:n käyttäjä lopetti jo". Laatu ja luotettavuus eivät ole sitä mitä kuluttajat odottavat. Lähes puolet lopetti homman hintojen takia.
 
No jotain tällaista jotkut ovat osanneet odottaa. Ja melkein samaan aikaan tietokone uutisoi että kännykkä-TV:stä yritetään tehdä jokamiehen viihdettä. No suomen kokoisella markkinalla tulee olemaan tosi vaikeaa kun ei edes YLE usko pääsevänsä mukaan parin ensinmäisen vuoden aikana.
 
Ei tuo aloitus ole nyt sitten suomessa ollut kovinkaan ruusuinen kun homma käynnistyi jokin aika sitten mutta ei sitä ole missään mainostettu. Ei varmaan saa mistään edes laitetta millä DVB-H lähetyksiä voisi ottaa vastaan. Ja jos on niin todnäk se on joku kämänen kännykkä.
Kategoria(t): TV. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s